• Слайд1
 • Слайд2
 • Слайд3
 • Слайд4
 • Слайд5
 • Слайд6
 • Слайд7
 • Слайд8


Що потрібно знати батькам

 

 

 

Завантажити

Наказ про введення обмежувальних протиепідемічних заходів в закладах освіти з 2 листопада 2020 

 

Протокол №40 позачергового засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30 жовтня 2020 року можна переглянути на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій

 

 

Навчально-виховний  комплекс «Ялинка»

Ужгородської міської ради Закарпатської області

 Наказ

 31.08.2020                                                                                         №

Про відновлення діяльності

дошкільних груп навчально-виховного

 комплексу  «Ялинка»

          У зв’язку з покращенням епідемічної ситуації у регіоні, з метою відновлення діяльності закладів дошкільної освіти та дошкільних груп навчально-виховних комплексів відповідно до рішення місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол №23 від 31.08.2020р.), на виконання наказу управління освіти Ужгородської міської ради №122 від 31.08.2020 року

 НАКАЗУЮ:

 1. Дозволити із 1 вересня 2020 року роботу закладів дошкільних груп навчально-виховного комплексу «Ялинка» у повному обсязі.

 2. Створити максимально безпечні умови для вихованців та працівників закладу.

 3.З метою безпечного відновлення роботи та функціонування закладу керуватись постановою Головного державного санітарного лікаря  України від 21.05.2020 №25 «Про затвердження  Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)», листами  Міністерства освіти і науки України від 23.04.2020 № 1/9-219 «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти під час карантину, від 22.05.2020 №1/9-269 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти», від 30.07.2020 №1/9-411 «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році», матеріалами ЮНІСЕФ «Рекомендації  щодо відновлення роботи закладів дошкільної освіти після  COVID-19».

 4.Забезпечити дотримання у закладі вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, що затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я  України від 24.03.2016 №234 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.04.2016 за «563/28693.

 5. Здійснювати контроль стану здоров’я дітей і працівників закладу.

 6. Забезпечити проведення щоденного температурного скринінгу дітей  і працівників закладу із занесенням даних у відповідні журнали.

Відповідальні: Медпрацівники.

7. З метою своєчасного вжиття відповідних протиепідемічних заходів про випадки захворювання  на корона вірус серед працівників закладу негайно інформувати міськрайонну філію ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр» МОЗ України (тел. 64-08-67, 0508750744), міське управління  головного управління Держпродслужби в Закарпатській області  (тел. 67-33-19) та управління охорони здоров’я (через службу оперативного реагування тел. 1567, моб. 0509905100).

 8. Заборонити відвідування закладу особам  із ознаками гострого респіраторного захворювання, підвищеною температурою тіла та скеровувати їх до закладу охорони здоров’я за місцем їх медичного обслуговування.

 9. Забезпечити щоденно інформувати управління освіти про стан відвідування закладу дітьми та стан захворюваності вихованців та працівників до 11.00год.

 10. Освітній процес здійснювати відповідно до освітньої програми та плану роботи закладу.

 11. Наказ управління освіти 03.08.2020  №116 вважати таким, що втратив чинність.

 12. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

  

            Директор НВК «Ялинка»                                                              С.С.Рибак

 

 

 

Навчально-виховний  комплекс «Ялинка»

Ужгородської міської ради Закарпатської області

 НАКАЗ

 28.08.2020                                                                                                                №

Про організацію протиепідемічних заходів

в НВК «Ялинка»  на період карантину у зв’язку з

поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

 

На виконання статті 21 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»,  з метою запобігання розповсюдження захворювання на коронавірус COVID-19

н а к а з у ю :

 1. Покласти відповідальність за виконання протиепідемічних заходів на медичних працівників: лікаря Корнєєву Т.В. та медсестру Ченгері К.А.
 2. Медичним працівникам:

2.1.            Забезпечити неухильний щоденний контроль за організацією та дотриманням протиепідемічних заходів у ЗЗСО та ЗПО району, затверджених постановою головного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50.

2.2.            Провести роз’яснювальну роботу з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID-19) серед персоналу або здобувачів освіти.

До 02.09.2020

2.3.            Розробити алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти.

До 01.09.2020

2.4.            Не допускати до роботи персонал, визначений таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

За наявності

2.5.            Провести інструктаж для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної  інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

До 01.09.2020

2.6.            Допускати до роботи персонал НВК «Ялинка» за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски, в тому числі виготовлених самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

Працівників із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2°С не допускати на робоче місце та рекомендувати звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла понад 37.2°С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

Щоденно

2.7.            Контролювати забезпечення працівників закладу засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска   на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути у наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника.

Взяти до уваги, що після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

                  Постійно

3. Зав. господарством Проц А.Ф.:

3.1. Забезпечити організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери (урни) (картонні або пластикові) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.

3.2. Контейнери встановлено біля входу в заклад  освіти, коридорах та санвузлах.

3.3. Поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту, необхідно замінювати після заповнення, щільно зав’язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»).

3.4. Щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації.

                                                                                                                  Постійно

4. Провести навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів

індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

До 01.09.2020 Медпрацівники

5. Забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої

 гігієни.

      Постійно

6. Обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих

приміщеннях (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад, засідання конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо).

      Постійно

7. Забезпечити медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням

(безконтактними термометрами, медичними бактерицидними опромінювачами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту).

До 01.09.2020   Директор

8. Розмістити інформацію (плакати/банери) про необхідність дотримання

 респіраторної гігієни та етикету кашлю.

До 01.09.2020

9. Розробити маршрути руху здобувачів освіти (задіюються всі можливі входи в

приміщення закладу) та скласти графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу (до 01.09.2020). Графік допуску сформувати таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу. Забороняється допуск до НВК «Ялинка» батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

10. Контролювати проведення педагогічним складом закладу освіти опитування

 учасників освітнього процесу перед початком занять щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

                                                                                                  До 01.09.2020  Директор

              В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачу освіти одягнути маску, тимчасово ізолювати в спеціально відведеному приміщенні закладу ізоляторі, проінформувати батьків (інших законних представників) та прийняти узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.

Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, провести провітрювання поза графіком та дезінфекцію висококонтактних поверхонь.

Постійно Медпрацівники

11. Дозволити вхід до приміщень закладу працівникам та здобувачам освіти при

 наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

Дозволити учням 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти без використання захисної маски або респіратора.

Постійно

12. У зв’язку із віднесенням міста до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки,

педагогам в процесі викладання рекомендувати використовувати захисні щитки.

            Багаторазові захисні щитки використовувати та дезінфікувати відповідно до інструкції виробника.

13. Організувати місця для обробки рук антисептичними засобами на всіх входах до

закладу. Місця дня обробки рук позначити яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

До 01.09.2020

14. Мінімізувати пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами,

зокрема шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одному і тому самому класі.

Постійно

15. Забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти,

 використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

Постійно

16. За можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому

повітрі.

17. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 в одного з

учнів, всі інші учні відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я.

18. Забезпечити наявність рідкого мила, антисептичних засобів для рук у санітарних

 кімнатах. Використання багаторазових рушників заборонено.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження рук або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

Постійно

19. Забезпечити проведення очищення і дезінфекції поверхонь (в тому числі дверних

ручок, столів. місць для сидіння, перил, тощо) після проведення занять у кінці робочого дня.

Постійно

20. Контролювати проведення провітрювання приміщень після кожного навчального

заняття впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні забезпечити безпеку дітей.

     Постійно

               21. Взяти до уваги, що:

-                     функціонування питних кулерів, помп у приміщенні  не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.

    22. Оприлюднити даний наказ на вебсайті НВК «Ялинка».

     23. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор НВК «Ялинка»                                                              С.С.Рибак

 

Рекомендацій МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти

30.07.2020

0 19518

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА №42 від 30.07.2020р.

Про затвердження
Тимчасових рекомендацій
щодо організації протиепідемічних заходів
у закладах освіти в період карантину
в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби
(COVID-19)

Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину’ та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COV1D-I9, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановляю:


1. Затвердити Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COV1D-19), що додаються.


2. Директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України довести що постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

 

Заступник Міністра охорони здоров’я –
головний державний санітарний лікар України                                           В. ЛЯШКО

 


 

Тимчасові рекомендації

щодо організації та протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)


З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-I9) у навчальному 2020-2021 році суб’єкти, що відповідальні за влаштування, утримання закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти (далі – заклади освіти), мають здійснювати свою діяльність з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

                                                             
1. Відповідальність за виконання Тимчасових рекомендацій покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.


2. Керівник та медичний персонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:


– щоденний контроль за виконанням Тимчасових рекомендацій:


 • проведення роз’яснювальної роботи з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID-19) серед персоналу або здобувані в освіти;

 • розробку алгоритмів дій па випадок надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-I9) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

 • недопущення до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;

 • проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-I9), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

 3. Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуальною захисту (респіратора або захисної маски, в у тому числі виготовлених самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.
Працівники із ознаками госгрого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2 °С не допускаються на робоче місце.


4. Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку па 5 робочих днів, у і .ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника.
Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуальною захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.


5. Керівник закладу освіти забезпечує:

 • організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту’, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
 • проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;
 • необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);
 • обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти проведення педагогічних рад, засідань ректоратів, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо);
 • медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами. дезінфекційними. в тому числі антисептичними засобами для обробки рук. засобами особистої гігієни та індивідуального захисту);
 • розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Вимоги щодо організації освітнього процесу

6. Керівник закладу освіти розробляє маршрути руху здобувачів освіти (задіюються всі можливі входи в приміщення закладу) та складає графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу. Графік допуску повинен формуватися таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу. Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

7. Педагогічний склад закладу освіти перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти тимчасово ізолюються в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.

8. Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.

9. На вході до всіх приміщень закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер. наклейка, тощо).

10. Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії (кабінеті), застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін тощо).

11. У розкладі занять необхідно передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.

12. Необхідно забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

13. За можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

14. У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила, антисептичних засобів для рук та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.

15. Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

16. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин.

17. На території закладу необхідно розмістити конгейнери/урни з кришкою для використаних масок з чіткою яскравою відміткою «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ».


Вимоги до організації харчування

18. Керівник закладу освіти розробляє графік харчування здобувачів освіти. Організація мультипрофільного харчування за типом «шведською столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.

19. При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

20. Усі працівники харчоблоку забезпечуються засобами індивідуальною захисту із розрахунку І захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками, які необхідно змінювати після кожної дії (виробничого процесу на харчоблоці їдальні), не пов’язаних між собою. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника.

21. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту’, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

22. Керівник закладу організовує централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.

 23. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

24. При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої іігісни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

25. З працівниками харчоблоку необхідно провести навчання щодо одягання. використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.


Вимоги до транспорту, який перевозить дітей іа працівників до закладу освіти

26. Організатор – перевізник, який здійснює перевезення дітей та працівників до закладу’ освіти забезпечує:

 • проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу в кінці робочої зміні;
 • водіїв засобами індивідуального захисіу (із розрахунку І захисна маска на 3 години роботи на І особу), антисептичний засіб для обробки рук;
 • проведення навчання з питань використання та утилізації засобів індивідуального захисту;
 • щоденний контроль за станом здоров’я водіїв та проведення температурного скриніигу до початку робочої зміни:
 • не допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37.2 °С;в
 • вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисіу (респіратора або захисної маски);
 • перевезення пасажирів здійснювати у межах кількості місць для сидіння.